Postet nga: rifat latifi

Ministri i Shëndetësisë: Në 22 klinika janë më shumë se 10 mijë pacientë në listë të pritjes

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, në emisionin “Kallxo Përnime”, ka folur për listat e pritjes  së pacientëve për rezonancë magnetike dhe për koronarografi ...

Rrëfimi i ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi.

Ministri i Shëndetësisë 'injoron' pyetjen e deputetit të Listës ‘Guxo’

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka injoruar deputetin e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Burim Meta në seancën e sotme të Kuvendit.

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron Ligj për transplantim të organeve

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Rifat Latifi ka marrë pjesë në një takim me drejtorët e Drejtorive Komunale të Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale.

Ministri Latifi nuk vjen për raportim në komision, kërkon datë tjetër

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, nuk ka shkuar që të raportojë para Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike lidhur me raportin e auditimit të performances “Optimizimi ...

Ministri Latifi e kryetari i Bujanocit diskutojnë për trajtimin e pacientëve nga Lugina në institucionet e Kosovës

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Bujanocit, Nagip Arifin.

Kosova pranon nga ShBA mbi 500 mijë vaksina kundër COVID-19

Në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës sot është bërë ceremonia e pranimit të 515,970 dozave të vaksinës Pfizer, të siguruara nga Presidenti i ...

Këto janë masat e reja që hynë në fuqi nga 5 shkurti

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë për përditësimin e masave të reja.