Postet nga: Reccep Tayyip Erdogan

Erdogani e kritikon opozitën për “shfrytëzimin” e mosmarrëveshjes mes klubeve të futbollit dhe Arabisë Saudite

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka fajësuar partitë opozitare për “shfrytëzimin” e një mosmarrëveshjeje mes dy klubeve më të mëdha të futbollit turk ...

Erdogani thotë se Izraeli duhet të gjykohet për “krime lufte” në Gazë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka thënë të martën sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, se Izraeli duhet të mbahet pë...

Drithërat e Ukrainës në fokus të takimit Erdogan-Putin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, takohet të hënën me homologun e tij rus, Vladimir Putin, me synim të ringjalljes së marrëveshjes për eksportin e drithë...

Balotazhi i zgjedhjeve në Turqi: Nacionalizëm, lajme të rreme, ksenofobi

Përpara balotazhit për postin e presidentit të ardhshëm të Turqisë, kandidati opozitar Kemal Kilicdaroglu ka adoptuar retorikë nacionaliste, kundër refugjatëve, ndërsa mbështetësit ...

Ekspertët: Turqia kërkon vëmendjen e presidentit Biden

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë sërish se vendi i tij do të kundërshtojë aplikimet e Finlandës dhe Suedisë për t'u anëtarë...

Vizita e Erdoganit në Tiranë, Policia njofton se do të bllokohen disa rrugë

Ditën e hënë, 17 janar, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan do të vizitojë Shqipërinë. Sipas agjendës në orën 09:25 Erdogan do të pritet me ceremoni shtetë...

Presidenti turk kundërshton dorëheqjen e ministrit të brendshëm

Ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu ofroi dorëheqjen e tij pas një njoftimi të tij për një izolim në  fundjavë. Ky njoftim krijoi panik, por Presidenti Rexhep ...

Policia rumune arreston mësuesen 'gyleniste' të kërkuar nga Turqia

Policia rumune arrestoi sot një mësuese të kërkuar nga autoritetet në Ankara të lidhur me lëvizjen e klerikut turk në mërgim, Fethullah Gulen.