Postet nga: Pavarësia e Kosovës

Themelohet Këshilli Shtetëror për shënimin e 26 vjetorit e Epopesë së UÇK-së, 25 vjetorit të Çlirimit të Kosovës dhe 16 vjetorit të Pavarësisë

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për themelimin e Këshillit Shtetëror për shënimin e 26 vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, 25 vjetorit ...

Krasniqi në përvjetorin e vendimit të GjND-së: Edhe sot kujtojmë luftën e UÇK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në 13 vjetorin e vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për pavarësinë e Kosovës ka ...

Osmani: Vendimi i GjND-së, thirrje për vendet e tjera ta njohin pavarësinë e Kosovës

13 vite më parë, Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë kishte konfirmuar se pavarësia e Kosovës nuk e kishte shkelur ligjin ndërkombëtarë.

Hovenier: 15 vjet nga njohja për Kosovën, jemi krenar për mbështetjen tonë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier gjatë ditës së sotme ka rikujtuar 18 shkurtin e vitit 2008 kur edhe ShBa-të kishin njohur zyrtarisht Kosovën.

Shqipëria me pulla postare me logon e 15-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot ka prezantuar pullat postare të shtetit shqiptar me logo të 15-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Vjosa Osmani

Osmani do të ndajë medalje presidenciale të Meritave për 15-vjetorin e Pavarësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani për nder të 15 vjetorit të pavarësisë, ka vendosur të ndajë Medalje Presidenciale për disa personalitete.

Blinken uron 17 Shkurtin, rikonfirmon partneritetin SHBA-Kosovë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken e ka uruar popullin e Kosovës për 15-vjetorin e shtetësisë, dhe ka rikonfirmuar partneritetin mes dy vendeve.

Mbahet ceremonia e festimit të 15-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Në sheshin Zahir Pajaziti në kryeqytetin e Prishtinës, po mbahet ceremonia e kremtimit të 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.