Postet nga: Reagimi

Çfarë duhet të bëj nëse dyshoj se fëmija im është abuzuar seksualisht

Nëse mendoni se fëmija juaj mund të jetë abuzuar seksualisht duhet të flisni me fëmijën për këtë. Është e rëndësishme të ruani ...

Gërvalla-Schwarz dhe Çeku i dërgojnë letër presidentit të 'Europa Nostra' për Manastirin e Deçanit

Zv/kryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, i kanë dërguar letë...

Kroacia demanton raportimet, nuk ka ofruar garanci për lirimin e Thaçit

Deputetja shqiptare e Kuvendit të Kroacisë, Ermina Lekaj Përlaskaj ka reaguar pas një deklarate të ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysen Berisha se Kroacia ka ofruar garanci ...

ShSKUK dënon sulmin fizik ndaj stafit të Klinikës së Pulmologjisë

Një mjek dhe një infermiere janë sulmuar gjatë ditës së djeshme në vendin e tyre të punës në Klinikën e Pulmologjisë.

AGK: Të merren masa ndaj personave që kërcënuan dhe penguan ekipin e KALLXO.com në Rahovec

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës - AGK, ka deklaruar se me shqetësim ka pranuar lajmin për kërcënimin dhe pengimin në detyrë nga Mehdi Shehu ...

Organizata Kulturore kundërshton dhënien në shfrytëzim të Kalasë së Vushtrrisë

Pas Komunës së Vushtrrisë edhe CHwB Kosova ka reaguar ndaj vendimit të Institutit të Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve për dhënien në shfrytëzim pë...

Nxënësit e gjimnazit pyesin pse shkolla po përdoret për votime e jo për mësim

Këshilli i nxënësve të gjimnazit të shkencave shoqërore “Ahmet Gashi” në Prishtinë ka reaguar kundër përdorimit të shkollës si pikë vendvotimi.

Reagon KShC, përjashtimi nga ENQA shqetësues por jo befasues

Këshilli Shtetëror i Cilësisë k reaguar ndaj përjashtimit  të Agjencisë së Kosovës për Akreditim 2019 nga Asociacioni Europian për Sigurimin e Cilësisë në ...