Postet nga: pekin

Dyshime për spiunazh: Ministri i Jashtëm i SHBA Blinken ndërpret udhëtimin për në Pekin

Mbi veriperëndimin e Shteteve të Bashkuara lëviz një balonë e madhe e bardhë nga Kina. Qeveria amerikane dyshon për spiunazh. Kina e mohon. Sekretari amerikan i Shtetit ...

Kina vendos masa izoluese për miliona banorë në afërsi të Pekinit

Miliona banorë në zonat afër Pekinit në Kinë janë urdhëruar që të izolohen më 30 gusht, teksa autoritetet po shtojnë përpjekjet që të frenojnë përhapjen e koronavirusit ...

Pekini teston miliona banorë pas shpërthimit të ri të COVID-19

Autoritetet në kryeqytetin kinez, Pekin kanë rritur të hënën përpjekjet për të penguar përhapjen e koronavirusit, pas identifikimit të një shpërthimi të ri në ...

Pekini nis testimin masiv për coronavirus

Kryeqyteti i Kinës, Pekini, nisi të hënën testimin masiv të qytetarëve, pas rritjes së numrit të rasteve me coronavirus.

Pekini regjistron rritje të shkallës së infektimit me coronavirus

Kryeqyteti kinez, Pekin, ka raportuar shifrat më të larta të rasteve me coronavirus prej mesit të vitit 2020, vetëm disa ditë para nisjes së Lojërave Olimpike Dimërore.

MKRS ndan mbi 55 mijë euro për Lojërat Olimpike Dimërore 'Pekin 2022'

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë 56 mijë e 815 euro për Komitetin Olimpik të Kosovës.

Evropa e mbështet Tajvanin, thotë delegacioni i PE-së

Një delegacion i Parlamentit Evropian (PE) po viziton Tajvanin në kohën kur tensionet mes ishullit dhe Kinës janë në rritje.

Kina kërcënon fuqitë e huaja kundër përpjekjes për ndikim

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka paralajmëruar fuqitë e huaja kundër përpjekjes për të provokuar ose të ndikojnë në vendin e tij.