Postet nga: rahovec

Babai raporton për sulm djalin e mitur në polici

Një rast i dhunës në familje është raportuar të ketë ndodhur para pesë ditëve në një shtëpi në Rahovec.

Kunata sulmon kunatën në Rahovec

Një rast i dhunës në familje është raportuar gjatë ditës së djeshme në Rahovec.

Rahovec, burri goditet me eskavator në oborrin e kompanisë

Një person është arrestuar dje në rrugën "UÇK", në Rahovec nën dyshimet se i ka shkaktuar viktimës lëndime të rënda trupore.

Smajl Latifi tregon pse nuk po funksionalizohet Hemodializa në Rahovec

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, përballë Jeta Xharrës në emisionin “Jeta në Komunë” është pyetur për mosfunksionalizimin e Repartit të Hemodializës në kë...

Rahovec, arrestohet për sulm ndaj një gruaje dhe burri

Një i dyshuar është arrestuar mbrëmë rreth orës 20:10  në Rahovec pasi kishte sulmuar një burrë dhe një grua.

Zgjidhet kryetari i degës së PDK-së në Rahovec

Me vota unanime, kryesia e degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Rahovec, ka zgjedhur për kryetar të ri, Qazim Qeskën.

Qazim Qeska zgjidhet kryetar i degës së PDK-së në Rahovec

Partia Demokratike e Kosovës - dega në Rahovev, ka zgjedhur Qazim Qeskën kryetar të kësaj.

Haradinaj në Rahovec kërkon mbështetje për vreshtarët dhe venarët

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka deklaruar se shpreson që Ministria e Bujqësisë do t’i qaset me seriozitet vreshtarëve dhe venarëve të Rahoveci.