Postet nga: rahovec

Rahovec, arrestohet për sulm ndaj një gruaje dhe burri

Një i dyshuar është arrestuar mbrëmë rreth orës 20:10  në Rahovec pasi kishte sulmuar një burrë dhe një grua.

Zgjidhet kryetari i degës së PDK-së në Rahovec

Me vota unanime, kryesia e degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Rahovec, ka zgjedhur për kryetar të ri, Qazim Qeskën.

Qazim Qeska zgjidhet kryetar i degës së PDK-së në Rahovec

Partia Demokratike e Kosovës - dega në Rahovev, ka zgjedhur Qazim Qeskën kryetar të kësaj.

Haradinaj në Rahovec kërkon mbështetje për vreshtarët dhe venarët

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka deklaruar se shpreson që Ministria e Bujqësisë do t’i qaset me seriozitet vreshtarëve dhe venarëve të Rahoveci.

Rahovec: Arrestohet pasi godet babain

Një person është arrestuar në Rahovec pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij.

Rahovec: Gjuajnë me armë, arrestohen dy persona

Dy të dyshuar janë arrestuar në fshatin Kramovik të Rahovecit dje rreth orës 6 të mëngjesit, pasi të njëtit dyshohet se kanë shtënë me armë zjarri.

Rahovec, arrestohet pasi shkeli urdhrin e Gjykatës

Një burrë në Rahovec është arrestuar për shkak se nuk kishte respektuar urdhërin mbrojtës të caktuar nga gjykata.

Rahovec, arrestohet pasi në vazhdimësi ushtronte dhunë në familjen e tij

Një qytetar i Rahovecit është prangosur nën dyshimin se po ushtronte në vazhdimësi dhunë në familjen e tij.