Postet nga: rahovec

71 aktakuza për rastet e dhunës në familje brenda 6 muajve në rajonin e Gjakovës

 

Rahovecasi e raporton në polici një person që ia mbolli arën e grurë

Një person nga Rahoveci ka raportuar një tjetër në Polici nën pretendimet se ia ka mbjellur arën e tij me grurë.

Skënderaj e Rahoveci i kërkojnë Ministrisë kompensim për dëmet bujqësore nga shiu e breshëri

Skënderaj dhe Rahoveci, nuk mund të mbulojnë dëmet e shkaktuara në kulturat bujqësore të shkaktuara nga moti i ligë, breshëri dhe shiu i rrëmbyeshëm ...

Përurohet instalacioni për masakrën në Fortesë të Rahovecit

Është prezantuar sot në Fortesë (Bellacërkë) të Rahovecit, instalacioni, “Misioni: Ekzekutoni”, i ideuar dhe punuar nga artisti Gazmend Ejupi.

'HardhFest' rikthehet në Rahovec

Nën moton “Shnosh si kokrra” Festivali i vjeljes së rrushit “HardhFest” do të mbahet nga 3 deri me 5 shtator në Rahovec.

Rahovec, Gjendet një person i vdekur brenda veturës

Një person është gjetur i vdekur në veturën e tij, në Rahovec.

Vrasje në tentativë në Kramovik të Rahovecit

Një incident i rëndë ka ndodhur dje pasdite në fshatin Kramovik të Rahovecit.

Dy raste të dhunës ndaj grave në rajonin e Gjakovës

Dy gra dyshohet se kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e dhunës së ushtruar nga bashkëshortët e tyre në rajonin e Gjakovës, specifikisht në ...