Postet nga: Protesta

Studentët Kërkojnë Lirimin e të Dënuarve për Sulmin në Kuvend

Në Prishtinë te Biblioteka Kombëtare është zhvilluar sot një protestë e një grupi studentësh në të cilën është kërkuar lirimi i katër aktivistëve të ...

Protestë për Licencim Para Ministrisë së Shëndetësisë

Një grup i studentëve të drejtimit bio-kimiko- fiziologjik të degës Inxhinier i Biologjisë të Fakultetit të Shkencave Matematiko- Natyrore kanë dalë për të protestuar të mërkurë...

Policia Vendoset 'Te Rrethi', Ende Nuk ka Protestues

Edhe pse është paralajmëruar që sot do të ketë protestë në lidhje me heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”, në këtë vend nuk ka ndonjë protestues, pë...

11 Vjet nga Vrasjet në Protestën Kundër Pakos Ahtisaari

Më 10 shkurt 2007 në protestën e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë kundër propozimit gjithëpërfshirës për marrëveshjen për statusin e Kosovë...

Hoqën Mbulesën, Arrestohen 29 Iraniane

Policia iraniane arrestoi sot 29 gra që hoqën mbulesën myslimane në protestën e tyre, njoftuan mediat iraniane.

Rektori i Quan të Pabaza Protestat e Studentëve

Sot te Rektorati i Universitetit të Prishtinës disa studentë me protestë kërkuan dorëheqjen e Rektorit Marjan Dema.

Opozitari Navalny në Mesin e Protestuesve të Arrestuar

Dhjetëra njerëz, përfshirë liderin opozitar, Aleksei Navalny, janë arrestuar sot në gjithë Rusinë, derisa ata janë tubuar për mbështetje të thirrjes për bojkot të ...

Mijëra Qytetarë Protestuan Kundër Qeverisë së Shqipërisë

Kreu i partisë opozitare, Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ka kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të lira e të ndershme.