Postet nga: Protesta

Moskë, protestë kundër shkeljeve të të drejtave të njeriut

Qytetarët në Moskë po protestojnë kundër shkeljeve masive të të drejtave të njeriut në Rusi dhe po bëjnë thirrje për lirimin e të burgosurve politikë.

Qëllohet me vezë ndërtesa e Ministrisë së Brendshme shqiptare

Mesditën e kësaj të marte të rinjtë e partive të opozitës në Shqipëri u tubuan para Ministrisë së Brendshme për të kërkuar largimin e ...

Protestë kundër racizmit në polici gjatë furneralit të 27-vjeçarit

Anëtarë të komunitetit rom dhe egjiptian në Korçë akuzuan policinë për racizëm dhe dhunë ndaj tyre, ndërsa qindra persona morën pjesë në ceremoninë mortore të 27...

Trenat nuk qarkullojnë për një orë

Punëtorët ndërprenë sot nga ora 08:00 e mëngjesit ndërprenë për gati një orë qarkullimin e trenave në shenjë pakënaqësie për vonesën ...

Protestë e pesë serbëve kundër Kosovës në Sofje

Para Qendrës së Kulturës në Sofje janë parë pesë serbë të cilët kanë protestuar kundër pranisë së delegacionit kosovar, që është duke marrë pjesë në Samitin ...

Protesta të reja priten në Gaza pas përleshjeve vdekjeprurëse

Protesta të reja pritet të mbahen sot, një ditë pasi të paktën 58 palestinezë u vranë nga ushtria izraelite, në përleshjet në kufirin mes Rripit të Gazës dhe ...

Mbështetësit e gjeneralit Dudakoviq protestojnë në Sarajevë

Disa qindra persona protestuan në Sarajevë për të mbështetur Atif Dudakoviqin, ish-komandantit të Korpusit të Pestë të Ushtrisë Boshnjake, i cili u arrestua javën e kaluar në...

Mbi 100 të arrestuar për dhunën e 1 Majit në Francë

Policia franceze dërgoi në mbajtje 109 njerëz - një ditë pasi demonstrues të maskuar thyen dritare të dyqaneve dhe dogjën makina gjatë protestave të 1 Majit në Paris.