Postet nga: Prokuroria Themelore në Gjilan

Hulumtimi i KALLXO.com për tenderin 155 mijë euro, aktakuzë ndaj pronarit të kompanisë

Hulumtimi i publikuar në KALLXO.com “Dyshime të forta se tenderi 155 mijë euro u fitua përmes dokumentacionit të falsifikuar”, ka rezultuar me aktakuzë ndaj pronarit të kompanisë “ARF. Sh....

Arrestimi i mjekëve në Gjilan, Prokuroria do të kërkojë paraburgim

Një anesteziolog dhe një kirurg në Gjilan, janë arrestuar nga policia nën dyshimin se kanë marrë qindra euro ryshfet për të kryer një ndërhyrje.

Gruaja e të vrarit në kafene në Gjilan: Për vrasjen e burrit mësuam përmes lajmeve

Lirim Jakupi, Faton Osmani e Afrim Ismajloviq janë tre peronat që po akuzohen nga Prokuroria e Gjilanit për vrasjen e Bakush Veselit, ngjarje që ka ndodhur në shtator të ...

E liroi nga paraburgimi të dyshuarin për mashtrim në vlerë 800 mijë franga, gjyqtari i Gjykatës së Gjilanit flet për vendimin e tij

I arrestuar nën dyshimin se ka mashtruar disa persona (vlera e mashtrimit dyshohet se kap shifrën 800 mijë franga), Muhamed Shabani është liruar nga paraburgimi ditë më parë.

Dyshohet se kanosi Kurtin në rrjete sociale, kërkohet masa e paraburgimit

Një person është arrestuar dje nën dyshimin se ka kanosur përmes rrjeteve sociale kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ndalohet për 48 orë e dyshuara për plagosjen e 'Vali Corleone'

Prokuroria e Gjilanit e ka ndaluar për 48 orë A. S. nga Gjilani, si të dyshuar për plagosjen me armë zjarri të 'Vali Corleones'.

Prokuroria ushtron ankesë pasi Gjykata vendosi që të dyshuarve për keqpërdorim me tenderin në Kamenicë t’u caktohet masa më e lehtë

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ushtruar ankesë për vendimin e Gjykatës në Gjilan që të caktoj masën e paraqitjes në stacion policor për katër të ...

Gjilan, arrestohet pronari i një kompanie, i siguroi një kompanie tjetër 66 mijë euro për punët që s'i kreu kurrë

Pronari i një kompanie është ndaluar sot nga Prokuroria e Gjilanit.