Postet nga: Podujeva

Djali dhe vajza e 82-vjeçarit nga Podujeva janë afër shërimit

Djali dhe vajza e 82-vjeçarit nga Dumnica e Podujevës, që ka vdekur ditë më parë nga coronavirusi, janë në përfundim të shërimit.

Agim Veliu thotë se buxheti i Qeverisë Haradinaj diskriminon Podujevën

Agim Veliu, kryetar i Komunës së Podujevës, i cili vjen nga LDK, ka thënë se bazuar në debatet dhe informacionet për Projektligjin e buxhetit të Kosovë...

Investimet kapitale, sfida kryesore e Podujevës

Auditori thotë se Podujeva ka nivel të ulët në realizimin e buxhetit te investimet kapitale dhe se kjo është sfida më e madhe e kësaj Komune.

Podujevasit nisin vjeljen e mjaltit (FOTO)

Vjelja e mjaltit në komunën e Podujevës ka nisur zyrtarisht sot. Kështu ka njoftuar i pari i kësaj komune, Agim Veliu, përmes një postimi në ...

Podujeva bëhet me spital të ri (FOTO)

Qytetarët e komunës së Podujevës tani e tutje do mund të marrin shërbime mjekësore në spitalin e këtij qytetit.

Podujeva në Teh të Balotazhit

Sipas Demokracisë në Veprim, me  74.77% të të dhënave të numëruara, Podujeva nuk do të shkojë në balotazh.

Debat Pernime Sonte për Podujevën

Sonte në Debat Pernime që do të transmetohet në TV21 në orën 19:50 do të përballen kandidatët për kryetar të komunës së Podujevës.

Veresitë e Podujevës

Në furrën e bukës hynin burra e gra, kush merrte 3 bukë, kush 5 e kush ndonjë byrek. Por për të paguar s’paguanin. Pas 3-4 hyrje-daljeve të tilla ...