Postet nga: Podujeva

Detaje të reja nga plagosja e djeshme në Sibovc të Podujevës

Policia e Kosovës ka njoftuar pwr lëndimin e 4 personave në Sibovc të Podujevës.

Bulliqi: Reshjet e shiut e kanë rënduar gjendjen e lumenjëve, situata është e menaxhueshme

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka thënë se pas reshjeve të pandërprera të shiut nga dita e djeshme e kanë rënduar gjendjen e ...

Nuk e respektoi urdhrin e Gjykatës, arrestohet një i dyshuar

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prishtinë nën dyshimin se i njëjti nuk kishte respektuar urdhrin e gjykatës ndaj viktimës grua.

Prokuroria nis hetimet për rrahjen e dy asamblistëve në Podujevë

Ragip Fetahu dhe Artrit Mulliqi, dy asamblistët nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në Podujevë sot dyshohet se janë rrahur në mes vete.

Mosmarrëveshja në trafik, shkak i vdekjes së një burri në Podujevë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme një burrë ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi ai dyshohet se pas një mosmarrë...

Podujevë, zhduket një vajzë e mitur

Një vazjë e mitur nga Podujeva është raportuar e zhdukur.

Xhafer Rama, i riu nga Podujeva që krijoi platformën e suksesshme në NASA për ushtrinë amerikane

Qeveria amerikane, më saktësisht Departamenti i Punëve të Brendshme ia besoi krijimin e një programi që i shërben ushtrisë amerikane kosovarit Xhafer Rama.

Duke shkuar në shtëpinë e tij sulmohet fizikisht dhe me sprej fytyrës nga një i panjohur

Një burrë nga Podujeva ka raportuar në Policinë e Kosovës se gjatë kohës sa ishte duke shkuar në shtëpinë e tij të pabanuar është sulmuar nga një ...