Postet nga: Podujeva

Shpejtim Bulliqi mandatplotë prej qytetarëve e për Podujevën!

Kryetari Shpejtim Bulliqi ka përkrahjen qytetare për një mandat katërvjeçarë, e do ta ketë edhe mbështetjen e qeverisë Kurti për projekte që shtojnë zhvillimin ...

Dallim shumë i vogël në Podujevë mes Ekrem Hysenit të LDK-së dhe Shpejtim Bulliqit të LVV-së (DOKUMENT)

Nga rreth 34 mijë vota që morën dytë bashkë në zgjedhjet për kryetar komune në Podujevë, janë vetëm 18 vota diferencë , mes kandidatit të LDK-së Ekrem Hyseni dhe kandidatit ...

Zejnullahu: Do ta qeverisë Podujevën me duar të pastra

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Komunës së Podujevës, Floretë Zejnullahu në Debat Pernime ka thënë se do të qeverisë me “duar të pastra” nëse ...

Kandidati i Nismës për kryetar të Podujevës: Krejt asfaltin kam me shtru vet

Kandidati nga radhët e Nismës Socialdemokrate për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani në Debat Pernime, duke folur për infrastrukturën në këtë komunë duke ...

Tahiri: Do t’i ndajmë 200 mijë euro për të intervenuar në tualetet e shkollave të Podujevës

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri në Debat Pernime tha se ...

Kandidatët për Podujevën tregojnë nëse janë vaksinuar kundër COVID-19 

Kandidati nga radhët e Nismës Socialdemokrate për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani në Debat Pernime tha se nuk është vaksinuar kundër COVID-19 me arsyetimin se ...

Debat Pernime për Podujevën - LIVE

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Podujevës diskutojnë në #DebatPernime për planet e tyre pas zgjedhjeve të 17 tetorit.

Objekti i ish-restorant 'Beni Dona’ në Podujevë shndërrohet në galeri të artit

Qyteti i Podujevës shumë shpejt do të bëhet me galeri të artit. Objekti i ish-restorant “Beni Dona”, do të përshtatet dhe hapësirat e tij do të ...