Postet nga: Podujeva

Tubimet e LDK-së në Lipjan e Podujevë, shkelje drastike e masave kundër coronavirusit

Partitë politike në Kosovë kanë nisur tubimet e tyre elektorale para dhe pas shpalljes së datës së zgjedhjeve.

Agim Veliu: Dhjetëra të rinj llapjanë u anëtarësuan në LDK

Kandidati për deputet i LDK-së, Agim Veliu, ka deklaruar se sot në selinë e degës së LDK-së në Podujevë kanë ndarë kartela të anëtarësisë për ...

Përfshihet nga zjarri një shkollë në Podujevë

Shkolla në fshatin Lluga të Podujevës “Ilir Konushefci” është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm.

Arsyet pse LDK-ja humbi Podujevën sipas Anton Qunit

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, në një intervistë përballë Jeta Xharrës në 'Kallxo Pernime' ka folur në lidhje me humbjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme pë...

Veliu pas humbjes në Podujevë: Propaganda kundër meje dhe LDK-së ka qenë e fabrikuar dhe false

Nënkryetari I LDK-së, dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka reaguar pas humbjes së LDK-së në Komunën e Podujevës.

Shpejtim Bulliqi flet në Kuvend për fitoren në Podujevë, ironizon me Arban Abrashin

Deputeti i LVV-së dhe kryetari i zgjedhur i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, në Kuvendin e Kosovës tha se dita e djeshme është ditë e ndryshimit.

Të shtëna me armë zjarri në Podujevë, arrestohen dy persona

Janë arrestuar dy persona, pasi të njëjtit kishin shtënë me armë zjarri në Podujevë duke paraqitur rrezik të përgjithshëm.

Qeveria e Kosovës i financon dy projekte sportive për vitin 2020 në Podujevë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar Buxhetin e Kosovës për vitin 2020, me 10 mars me 63 vota pro.