Postet nga: platforma e dialogut

Vuçiq e vë në pikëpyetje dialogun edhe nëse hiqet taksa

Zyrtarët më të lartë serbë, presidenti Aleksandar Vuçiq, kryeministrja Ana Bërnabiq dhe shefi i diplomacisë Ivica Daçiq sot janë takuar me shefin e Kishës Ortodokse ...

Pa LDK-në dhe VV-në shqyrtohet platforma e dialogut

Kuvendi pas  më shumë se një orë debat nëse duhet apo jo të vazhdojë seanca, ka kaluar në pikën e dytë të rendit të ditës ku do ...

Kompetencat e ekipit dhe platforma për dialogun sot në Kuvend

 

Me çfarë parime po hyn Kosova në dialog me Serbinë?

Një dokument prej nëntë faqesh sot është dorëzuar nga Ekipi Negociator në Kuvendin e Kosovës. Delegacioni shtetëror ka prezantuar një tekst i cili përcakton parimet ...

Shpend Ahmeti: Dialogu do të përfundoj me njohjen nga Serbia

Bashkëkryesuesi i ekipit negociator në bisedimet me Serbinë, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se sot kanë dorëzuar Platformën me 11 parime.

Limaj: Gjatë kësaj jave e dërgojmë në Kuvend platformën për dialogun

Kryesuesi i Ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj, tha se platforma për dialogun përfundimtar me Serbinë do t’i dërgohet Kuvendit gjatë kësaj jave.

Akademia e Shkencave dhe e Arteve kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës

Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës, përkatësisht  Seksioni i Shkencave Shoqërore dhe  Seksioni i Arteve të kësaj akademie, kanë reaguar të hënë pë...

Hoxhaj: Në janar do të prezantohet platforma për dialogun

https://www.youtube.com/watch?v=R2kHj6pcVuo