Postet nga: perdorim i armes

Incident në Ferizaj, i dyshuari qëllon me armë murin e një lokali

Një burrë ka raportuar në polici se një person e ka kanosur verbalisht e më pas ka shtënë me revole përderisa ishte në lokalin e tij.

Dyshohet se nipi i vodhi armën policit e më pas e shiti 

Arma e një zyrtari policor po dyshohet se kaloi në duart e disa të rinjve pasi u vodh fillimisht dy ditë më parë më 21.02.2024.

Gjuajtën me armë zjarri më 1 janar, policia identifikon dy persona, konfiskon edhe kallashnikov

Më 1 janar policia kishte pranuar informacione për të shtëna me armë zjarri në disa lokacione të ndryshme në Kosovë. 

Dëgjoi të shtëna armësh e lajmëroi policinë, të dyshuarit u larguan me veturë

Disa të shtëna me armë u raportuan mbrëmë pak para mesnatës në rrugën “Marie Shllaku” në Prishtinë.

Gjuajti me armë në aheng, policia arreston të dyshuarin

Një person është arrestuar në orët e pasdites dje në fshatin Leshan të Komunës së Suharekës.

Aksion i Policisë në Obiliq, sekuestrohen dy armë zjarri

Policia në Obiliq në tri lokacione të ndryshme ka kryer kontrolle me urdhër të prokurorit të shtetit.

Arrestohen gjashtë persona dhe sekuestrohen pesë armë gjatë fundjavës në rajonin e Prishtinës

Gjatë fundjavës në rajonin e Prishtinës janë sekuestruar pesë armë dhe janë arrestuar gjashtë persona, në mesin e të cilëve janë dy të mitur.

Gjuajtën me armë në ahengje, arrestohen 4 persona

Policia e Kosovës ka arrestuar 4 persona në raste të ndryshme për përdorim të armës në ahengje familjare. Të gjithë të dyshuarit janë liruar në procedurë të ...