Postet nga: perdorim i armes

Pas mosmarrëveshjes për pronë, i dyshuari gjuan me armë xhiron dhe e poston në rrjete sociale

Një person është arrestuar nën dyshimin për posedim dhe përdorim të paautorizuar të armës.

Kllokot, gjuajtën me Kallashnikovë gjatë festimit të Krishtlindjes ortodokse, arrestohen dy prej tre të dyshuarve

Tre qytetarë të Kosovës të nacionalitetit serb janë identifikuar nga Policia si pjesëmarrës në një gjuajtje me Kallashnikovë gjatë festimit të Krishtlindjes ortodokse në Kllokot.

Ferizaj, arrestohet për gjuajtje me armë në aheng familjar

Rreth orës 1:30 të mëngjesit Policia e Ferizajt ka pranuar një informacion se në një aheng familjar në Slivovë ka gjuajtje me armë.

Drenas, tre persona dyshohet se keqtrajtrajtuan një viktimën për borxh

Policia e Kosovës njofton se tre të dyshuar, kanë shkuar në shtëpinë e një burri në Drenas dhe me forcë e kanë dërguar në një shtëpi, ...

Gjykimi për gjuajtjen me armë në dasëm, i akuzuari nuk paraqitet në seancë

Seanca gjyqësore ndaj Mehdi Zenelit i akuzuar për përdorim të armës dhe armëmbajtje pa leje ka dështuar të mbahet sot në Gjykatën e ...

Eksperti i psikiatrisë: I akuzuari është i aftë ta përballojë gjykimin

Në gjykimin kundër Ermir Buqincës, i akuzuar për lëndim të lehtë trupor, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armës, u dëgjuan sot ...

Dështon mbajtja e seancës gjyqësore ndaj ish-zyrtarit policor i akuzuar për vrasje të rëndë

Ka dështuar të mbahet seanca gjykuese për vrasje të rëndë, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armës, për të cilën po akuzohet ...

Pas mosmarrëveshjes në familje gjuan me armë zjarri

Një person i dyshuar është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Podujevë nën dyshimet për përdorim të armës dhe shkaktimit të dhunës në familje.