Postet nga: parashikimi i motit

Moti sot – me diell dhe vranësira të pjesshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për sot ka paraparë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, kryesisht rrëzë maleve, të cilat në pjesën e dytë të ...

Moti në Kosovë në 5 ditët e ardhshme - me shi e shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se fushat me presion të ulët të cilat kanë përfshirë vendin do të vazhdojnë ndikimin e tyre edhe gjatë javës së ...

Moti sot me reshje shiu e shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paraparë se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Moti për dy ditët e ardhshme

Të mërkurën dhe të enjten, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës do të mbajë mot i qëndrueshëm dhe stabil.

Moti në Kosovë, rikthehet i nxehti afrikan

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pesë ditët e ardhshme Kosova do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ...

Moti këtë javë

Gjatë javës do të mbajë mot i ndryshueshëm, parashihen edhe kushte për reshje shiu.

Moti të mërkurën e të enjten, netët të freskëta, ditët të nxehta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën dhe të enjten do të vazhdojë të mbajë moti i ngjashëm me ditët e fundit.

Moti gjatë javës me temperatura jo të larta, në fundjavë kthehet i nxehti afrikan

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme premton mot kryesisht të qetë. Parashihen shumë orë me diell. Vranësirat do të shfaqen më shumë në relievet ...