Postet nga: parashikimi i motit

Moti në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë pritet të ketë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Moti në dy ditë, nesër reshje shiu dhe ulje e temperaturave

Moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme do të jetë i vranët dhe me intervale me diell.

Në pesë ditët e ardhshme moti do të jetë relativisht i ngrohtë

Kosova do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Moti gjatë javës, në këto ditë priten reshje shiu e bore

Moti gjatë javës së dytë të shkurtit do të jetë relativisht i qëndrueshëm, përjashtuar dy ditët e para të javës, ku parashihen reshje shiu ...

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të dielën (6 shkurt) do të mbajë mot kryesisht me diell.

Moti në dy ditët e ardhshme, i vranët e me riga shiu e bore

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me riga të dobëta shiu dhe bore.

Moti në javën e parë të shkurtit, kur priten reshje bore

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës (IHMK) ka parashikuar që në 5 ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë  mot i ndryshueshëm.

Moti në dy ditët e ardhshme, temperatura minimale minus 10 gradë celsius

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.