Postet nga: operacion

Policia gjen sasi armatimi, thërret konferencë të jashtëzakonshme për media në veri

Policia e Kosovës ka thirrur konferencë të jashtëzakonshme për media në Mitrovicë të Veriut.

Policia me operacion në Prishtinë e Gjilan, gjen dy bunkerë dhe armë zjarri - FOTO

Policia e Kosovës ka njoftuar se i ka gjetur dy bunkerë dhe disa armë të zjarrit me municion, gjatë një operacioni policor në në rajonin e Prishtinës dhe ...

Detaje për aksionin e policisë dhe municionet që u gjetën në Banjskë

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha në një konferencë për media së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka ndarë detaje për municionin e ...

Kontrolle në dhjetra qendra masazhi, mbyllen 14 lokale dhe arrestohen 6 persona

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore e Policisë në bashkëpunim me inspektorë të Ministrisë së Tregtisë dhe Indsutrisë si dhe ATK-së kanë kontrolluar 57 qendra masazhi, ...

Operacion i rrallë. Mjekët në Mitrovicë, i largojnë tumorin 15 kilogramësh një pacienti

Një ekip i mjekësh nga Repartin e Kirurgjisë në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës, i përbërë nga kirurgë dhe gjinekologë, kanë kryer me sukses ...

QKUK, vendoset për herë të parë stenta në enë të gjakut në tru

Në Klinikën e Radiologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës për herë të parë është përdorur stentë në enë të gjakut te pacientja 70 vjeçare ...

Policia shqiptare tregon forcën, fillon operacionin 'Forca e Ligjit'

Policia e Shtetit ka filluar gjatë ditës së sotme operacionin “Forca e Ligjit”, i cili ka për qëllim sekuestrimin e pasurive të krijuara nga krimi i organizuar.

Mjekët e shpëtuan foshnjën nga humbja e të pamurit

Një ekip i mjekëve specialistë në Klinikën e Syve të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka kryer me sukses një ndërhyrje në sy te një ...