Postet nga: new york times

Gazetarja e "New York Times" jep dorëheqjen pas nënshkrimit të peticionit

Gazetarja e të përditshmes "New York Times", Jazmine Hughes dha dorëheqjen nga gazeta javën e kaluar pasi kishte shkelur rregullat e medias duke nënshkruar një peticion, ...

Chollet pyetet nga kryetari i Komitetit të Senatit për artikullin e "New York Times" për lidhjet e Vuçiqit me botën e krimit

Artikulli i "New York Times" që e lidh presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me botën e krimit në Serbi ka qenë diskutimi sot në Komitetin për Punë ...

20-vjeçarja nga Ferizaj pranohet si praktikante në gazetën amerikane ‘New York Times’  

Edona Saliu nga Kosova, e cila studion në Amerikë, është pranuar si praktikante në fushën në programimit, në gazetën prestigjioze amerikane ‘New York Times. ’Dhe kjo, nuk është ...

Vuçiq: Teksti i pakuptimtë i publikuar në New York Times, është shkruar në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i cilësoi gënjeshtra pohimet e ngritura në një shkrim të revistës javore të gazetës New York Times për lidhjet ...

Gazetarët e “New York Times” në grevë 24-orëshe

Qindra gazetarë dhe punonjës të tjerë të së përditshmes amerikane, “New York Times”, kanë hyrë të enjten në grevë, për herë të parë në më shumë se 40 ...

New York Times po e blen Wordle, një lojë që po çmendë botën

New York Times po e blen Wordle, një lojë që po çmendë botën

 

"New York Times" me recension për filmin "Zgjoi"

Përmes një drame të fuqishme dhe plot tension, regjisorja Blerta Basholli eksploron jetën e grave, burrat e të cilave janë zhdukur në luftën e Kosovës.

Grenell "përplaset" me gazetarin e "New York Times" për Kosovën

I dërguari i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, është përfshirë në një debat në ‘Twitter’ me gazetarin e "New York ...