Postet nga: ndihma ushtarake

Bashkimi Evropian zotohet ta dyfishojë një program ndihme ushtarake për Ukrainën

Bashkimi Evropian është zotuar ta dyfishojë një program ndihme ushtarake për Ukrainën duke trajnuar 15,000 ushtarë shtesë, si pjesë e një morie njoftimesh që kanë si qëllim të ...

Ministrat e Mbrojtjes takohen mes mosmarrëveshjeve për tanket për Ukrainën 

Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s dhe 50 vendeve janë mbledhur sot në bazën ajrore Ramstein në Gjermani për të diskutuar për ndihmat e mëtejshme ushtarake për ...

SHBA, 400 milionë dollarë ndihma të reja ushtarake për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara autorizuan një ndihmë shtesë ushtarake prej 400 milionë dollarësh për Ukrainën, e cila përfshin municione dhe pajisje për mbrojtje ajrore, njoftoi të më...

Shefi i shtabit amerikan: Ukraina do të vazhdojë të marrë mbështetje domethënëse

COLLEVILLE-SUR-MER, Francë - Shtetet e Bashkuara dhe vendet aleate do të ofrojnë mbështetje domethënëse për Ukrainën, duke respektuar kështu trashëgiminë e ushtarëve ...

Shqipëria në mesin e vendeve përfituese nga ndihmat ushtarake amerikane

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se Shqipëria dhe disa vende tjera të rajonit të Ballkanit do të ...

Biden miraton ndihmë ushtarake prej 800 milionë dollarësh për Ukrainën

Presidenti amerikan, Joe Biden njoftoi të mërkurën për një paketë të re ndihme ushtarake prej 800 milionë dollarësh për Ukrainën.

Biden dhe Xi do të bisedojnë për ndihmën e mundshme ushtarake të Kinës për Rusinë

Presidenti amerikan, Joe Biden, do të flasë me telefon më 18 mars me udhëheqësin kinez Xi Jinping, njoftoi Shtëpia e Bardhë, pasi Shtetet e Bashkuara i bëjnë ...