Postet nga: Natalya Apostolova

Takimi me Apostolovën, Kurti zotohet për përkushtim drejt BE-së

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim shefen e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me rastin e formimit të qeverisë së re.

100 të rinj të Gjilanit nënshkruajnë kontrata të punës praktike me pagesë

100 të rinj nga rajoni i Gjilanit kanë nënshkruar kontrata për praktikë me pagesë në kompanitë vendore.

Kosova fuqizon masat për konfiskimin e pasurisë së paligjshme

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës , Abelard Tahiri, bashkë me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovës, Nataliya Apostolova dhe Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandë...

Apostolova: Qeverisë i mbetet të punojë tutje në Kodin Civil

Kodi Civil i Kosovës është finalizuar dhe së shpejti do të dërgohet në Kuvendin e Kosovës për komente e më pastaj për miratim.

Onisor: Kosova dhe Serbia t’i shmangin veprimet që pamundësojnë arritjen e marrëveshjes

Rumania mbështet dialogun dhe domosdoshmërinë e sigurimit të një marrëveshje në përputhje me vlerat themelore të BE-së, tha shefi i zyrës ndërlidhëse të ...

Apostolova prezanton prioritetet e presidencës rumune në krye të BE-së

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, dhe Shefi i Zyrës Ndërlidhëse të Rumanisë, Daniel Onişor, do të paraqesin prioritetet e Presidencë...

Apostolova kërkon nga Kuvendi miratimin e katër ligjeve që kanë të bëjnë me sundimin e ligjit

Përfaqësuesja e lartë e BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova në një takim që ka zhvilluar me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe Komisionin për ...

Apostolova shkon në Dragash e Restelicë për Ditën e Goranëve

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, dhe shefat e misioneve të BE-së në Kosovë do ta vizitojnë rajonin e Gorës, përkatësisht Dragashin ...