Postet nga: Napoli

Amir Rrahmani zgjidhet lojtari i muajit tek Napoli

Fubollisti kosovar, Amir Rrahmani, është zgjedhur lojtar i muajit shkurt tek skuadra italiane e Serie A, Napoli.

Pasi fitoi çmimin si futbollisti më i mirë, Napoli vjen më një shkrim për Rrahmanin

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani është shpallur futbollisti më i mirë i vitit nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Caktohen gjyqtarët për dy derbet e javës në Serie A

Në xhiron e 13-të në Ligën Italiane të Futbollit pritet të zhvillohen shume takime interesante, mirëpo vëmendja pritet të jetë në sfidat Lazio-Juve si dhe Inter-Napoli.

Rrahmanit i rritet vlera e kartonit pas formës së lartë me Napolin

Futbollistit shqiptar dhe kapiteni i Kosovës që luan te ekipi italian Napoli, Amir Rrahamit i’u është shtuar vlera e kartonit në tregun e transferimeve, sipas uebfaqes së vlerë...

Plas skandali në futbollin italian, cilat janë ekipet e përfshira

Prokuroria në shtetin e Italisë ka nisur një hetim lidhur me 62 transferime që po cilësohen si të dyshimta në ligen italiane.

Rrahmani i zhgënjyer me humbjen

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani është shprehur i dëshpëruar pas humbjes nga Gjeorgjia.

Zyrtare: Napoli e transferon Matteo Politanon

Napoli edhe zyrtarisht e ka transferuar sulmuesin anësor Matteo Politanon nga skuadra e Interit.