Postet nga: mustaf tahiri

Trajtimi ndër vite i rastit të të dyshuarit për vrasjen e 18 vjeçares

Një proces gjyqësor i cili sipas Ligjit do duhej të përfundonte brenda 120 ditëve, akoma nuk ka filluar të trajtohet edhe pse janë bërë gjashtë vite prej ...

Për vrasjen si pasojë e 60 mijë eurove borxh, i akuzuari dënohet me 16 vjet burgim

A.R. është dënuar nga Gjykata e Ferizajt me 16 vjet për vrasje dhe armëmbajtje pa leje.

Ferizaj, 30 ditë paraburgim ndaj të dyshuarit për sulm seksual ndaj të miturës

Gjykata e Ferizajit ka miratuar kërkesën e Prokurorisë dhe ka caktuar masën e paraburgimit për A.F., i cili po dyshohet për sulm seksual ndaj ...

Gjykimi ndaj Afrim Matoshit dhe të tjerëve në gjykaten e Ferizajt

I akuzuari të akuzuarit tjetër: Ma ke bërë me dorë në shenjë për ta hapur lauren e doganës

Në Gjykatën e Ferizajt është mbajtur seanca ndaj Afrim Matoshit, Bekim Ramushollit, Muhamed Beqirit, të cilët nga Prokuroria akuzohen për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe ...

Dënohet me burg për grabitjet në pompën e derivateve të naftës në Ferizaj

Në Gjykatën e Ferizajt është mbajtur seanca gjyqësore ndaj të pandehurve E.M. dhe E.N.

Paraburgim për katër të dyshuarit që kontrabanduan ilaqe

Katër të pandehurve, F. S., A. L., L. B. dhe A. L u është caktuar masa e paraburgimit për 30 ditë nga ana e Gjykatës së Ferizajt.

Dënohet polici për ryshfet rreth patent-shoferit

Gjykata e Ferizajt sot shpalli vendimin ndaj Muhamer Miftarit i cili akuzohet për marrje ryshfeti,

Gjykata vendos për ish-gjykatësen e Deçanit Safete Tolaj dhe djalin e saj Fisnik Tolaj

Ish-kryetarja e Gjykatës së Deçanit, Safete Tolaj është shpallur për të dytën herë e pafajshme në akuzat e prokurorisë për keqpërdorin të detyrës ...