Postet nga: muharrem nitaj

'Nuk do të Ketë Tepih të Kuq për Haradinajn'

Nën tingujt e daulleve jashtë selisë, AAK mbajti konferencën e parë për shtyp dy orë pasi Haradinaj u lirua nga gjykata në Colmar të Francës e ...

Haradinaj Pritet Sonte në Prishtinë

Sipas zëdhënësit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, Haradinaj pritet të vijë në Kosovë rreth orës 20, ndërsa është duke ...

Opozita e Ndarë për Kandidimin e Haradinajt për Kryeministër

Dy parti opozitare në Kosovë, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë thënë se do të shkojnë në zgjedhjet e ardhshme me një kandidat të ...

AAK e NISMA Përgatiten, VV-së Nuk i Intereson 14 Maji

Anulimi i protestës së 26 Marsit ka qenë momenti i thyerjes së opozitës së bashkuar dhe pak ditë më vonë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës shpalli 14 ...

Opozita Pritet të Heshtë Nesër

Sipas Krasniqit, partitë opozitare përveç që nuk do të marrin pjesë në seancën e nesërme, nuk do të kenë asnjë aktivitet simbolik e as nuk do të ...

AAK: Protesta Ndoshta Javën Tjetër

"Është marrë vendim që AAK të vazhdojë kundërshtimin me protesta paqësore. Ende nuk është caktuar datë, por mund të jetë relativisht shpejt, javën tjetër ose javë...

Mblidhet AAK-ja

Haradinaj doli në një konferencë për gazetarë sot, pasi dje opozita anuloi protestën e paralajmëruar.

Opozita të Protestojë Edhe me Flamuj të Kosovës

Protesta i kishte zënë vendin festës më 28 nëntor të vitit të kaluar, ditën të cilën shqiptarët e konsiderojnë si më të madhen në historinë ...