Postet nga: muharrem nitaj

Nitaj kërkon pezullimin e përzgjedhjes së kryeshefit të Postës

Ministri në detyrë i Ekonomisë dhe Ambientit, Muharrem Nitaj ka kërkuar pezullimin e përzgjedhjes së kryeshefit ekzekutiv të ndërmarrjes publike "Posta e Kosovës".

Dështimi i Muharrem Nitajt, nuk i siguron votat për deputet

Ish deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj, edhe përfundimisht nuk do të jetë deputet në Kuvendin e ardhshëm të Kosovës.

Bashkëpartiaku i Pal Lekajt thotë se është kundër monopolit në homologim

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Muharrem Nitaj ka thënë se është për shitjen e Telekomit të Kosovës nëse shitja e shpëton atë nga ...

Deputeti i AAK-së thumbon Edi Ramen

Deputeti dhe nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se të gjitha partitë po deklarohen pro taksës.

Operimi i hidrocentraleve pa leje, Komisioni Parlametar i Mjedisit i shkon në zyre ZRrE-së

Komisioni Parlamentar për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor ka zhvilluar sot një takim informues në Zyrën e Rregullatorit për Energji (ZRrE) mbi ...

Sherifi: Nuk kemi pritur goditje nga zyrtarë të AAK-së

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se nuk kanë pritur që lideri i tyre të goditej nga zyrtarë të AAK-së.

Mustafa – Nitajt: Kushtetuesja s’mbaron me vezë por me vendime

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar ndaj deputeti të AAK-së, Muharrem Nitaj pasi që ky i fundit në një deklaratë për media tha se edhe Mustafa e kishte ...

AAK komenton vendimin e Kushtetueses për ekipin negociator

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) tha se Kuvendi i Kosovës “duhet ta respektojë” vendimin e Gjykatës Kushtetuese i cili e shpalli si anti-kushtetues një ...