Postet nga: Ministrat e LDK-së

Ministrat e LDK-së të Qeverisë Kurti që mund të mbajnë të njëjtat pozita në Qeverinë Hoti

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, të martën pasdite prezantoi kandidatët që do të kenë poste në Qeverinë që mund të drejtohet prej tij.

Kurti për ministrat e LDK-së: Për besë nuk e di pse nuk kanë ardhur

Ministrat nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë munguar në mbledhjen e parë fizike të Qeverisë në detyrë, në të cilën janë diskutuar disa tema dhe ë...

Deklarata e Kurtit që nxiti reagimin e ministrave të LDK-së në mbledhjen e Qeverisë

Një deklaratë e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, në mbledhjen e sotme të Qeverisë  për 100 ditëshin qeverisës, ka nxitur reagimet e disa prej ministrave në detyrë që ...

Ministrat e LDK-së nuk i votuan bordet politike të Qeverisë Kurti

Qeveria në detyrë, në mbledhjen e djeshme ka vendosur të shkarkoj disa borde e t’i emëroj bordet e përkohshme.

Këta janë të propozuarit e LDK-së për ministra në Qeverinë Kurti

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti.

Osmani: Sot vendoset për emrat e ministrave të LDK-së

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani, pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së ka thënë se gjatë ...