Postet nga: Bordet Politike

Haradinaj i 'bën nder' Veselit, ia rehatoi anëtarin e PDK-së në Bordin e 'Radoniqi'-t

Në mbledhjen e 18 qershorit, qeveria e Ramush Haradinajt ka emëruar anëtarët e Bordeve të Ndërmarrjeve Publike, e ndër to edhe të Kompanisë Rajonale të Ujitjes “...

PDK, AAK e NISMA e ndajnë bordin e Ujësjellësit

Qeveria e koalicionit PDK, AAK dhe Nisma Socialdemokrate (PAN), e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, ka emëruar njerëz politikë në bordin e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “...

Ish-sekretari i PDK-së rizgjidhet në bordin e Ujësjellësit

Edhe anëtari i gjashtë i bordit të Ujësjellësit “Prishtina”, ka të kaluar politike të lidhur me Partinë Demokratike të Kosovës. Amir Gashi që ka qenë kryesues ...

VIDEO- Nipi i Sala Berisha Shalës: S’mund të hysh në borde pa qenë në parti

Kryesuesi i posa emëruar në bordin e Ujësjellësit “Prishtina”, Betim Berisha ka dhënë një deklaratë interesante në lidhje me emërimet e anëtarëve të ...

Përkrahësi i Fatmir Limajt emërohet në bordin e Ujësjellësit

Edhe partia Nisma Socialdemokrate e ka marrë një vend në bordin e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”.

Ish- asamblisti i AAK-së emërohet në bordin e Ujësjellësit

Anëtari i katër i bordit të KRU Prishina është Albatron Sahiti. Ai ka qenë asamblist i AAK-së dhe ish-anëtar i Këshillit Drejtues të partisë së kryeministrit.

Dhëndri i 'Kamishit' në bordin e Ujësjellësit 'Prishtina'

Qeveria Haradinaj e ka kompletuar bordin e Kompanisë Rajonale Ujësjellësit “Prishtina”. Në bordin e kësaj ndërmarrje përveç nipit të deputetes Sala Berisha Shala është emë...

Ish-anëtari i Kryesisë së partisë së Haradinajt emërohet në bordin e Ujësjellësit

Në bordin e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” është emëruar edhe Sejdë Tolaj, ish anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë...