Postet nga: Marrëveshjet Kosovë-Serbi

Krasniqi në takim me Lajçakun: Marrëveshjet mes Kosovës e Serbisë të jenë në përputhje me Kushtetutën e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, sot në Bruksel ka takuar Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Normalizimi i raporteve nis me transportin ajror, hekurudhor e rrugor

 

Haradinaj Kërkon nga Qeveria e Serbisë Implementimin e Marrëveshjes për Energji

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Qeveria e Serbisë implementimin e marrëveshjes së Brukselit për energji e cila paraqet zgjidhjet përfundimtare të problemeve me energji.

Zbatimi i Gjymtuar i Marrëveshjes Ajrore Kosovë-Serbi

Gëzim Krasniqi do të nisej për në Beograd në javën e parë të majit nga Gjeneva, por u bllokua nga kompania ajrore Easyjet, me të cilën ...

Bashkimi Evropian Kërkon të Respektohet Vendimi i Kushtetueses

Në një deklaratë të lëshuar sot, zyra e drejtuar nga Samuel Zhbogar thotë se ka marrë parasysh vendimin e Gjykatës Kushtetuese që ka të bëjë me vlerë...

Qeveria Zotohet ta Zbatojë Vendimin për Asociacionin e Komunave Serbe

Në një deklaratë të lëshuar më herët, Qeveria e Kosovës zotohet se do ta zbatojë me përpikëri vendimin e Gjykatës Kushtetuese në fazat që ...

Opozita Kërkon Largimin e Mustafës e Thaçit nga Qeveria

Në deklaratë, opozita thotë se edhe më herët ka argumentuar se marrëveshja e 25 gushtit me Serbinë e nënshkruar nga Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiq në ...

Jahjaga: Vendimi për Asociacionin të Respektohet

Pak pasi kushtetuesja publikoi vendimin, Zyta e Presidentes konfirmoi se Jahjaga e ka pranuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës në kërkesën e ...