Postet nga: Barnatore

Iniciohet rast ndaj një barnatore për shitje të barnave pa banderolë

Hetuesit policorë të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit kanë iniciuar dy raste, një ndaj tre operatorëve ekonomikë për keqpërdorim dhe mashtrim në tenderin ...

Ish-objekti i barnatores në sheshin e Mitrovicës u tjetërsua për 503 euro për metër katror

Komuna e Mitrovicës së Jugut në kohën kur udhëhiqej nga Agim Bahtiri e kishte tjetërsuar ‘Barnatoren e qytetit’, e cila gjendet në sheshin kryesor të qytetit, ...

Viti, një person i maskuar vodhi 140 euro në barnatore

Është arrestuar një person nën dyshimin se i njëjti, i maskuar ka hyrë në një barnatore dhe ka grabitur 140 euro.

Dy persona grabisin para në një barnatore në Mitrovicë

Dy persona dyshohet se kanë vjedhur para nën kërcënimin e armës në një barnatore në Mitrovicë të Jugut.

Hyn në barnatore i armatosur kanos punëtoren i vjedh 200 euro

Një person i dyshuar, ka kanosur me armë zjarri në vendin e saj të punës një punonjëse në një barnatore në Prishtinë, duke i plaçkitur një sasi ...

Maqedoni e Veriut, grabitet barnatorja, pronari vdes nga stresi

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 mbrëmë ka konfirmuar informacionin se në rrugën “Xhon Kenedi” në Çair pas grabitjes së një barnatoreje, ka ndërruar ...

Në barnatoret e Kosovës bie çmimi i ilaçit Remdesivir, që po përdoret nga pacientët me COVID-19

Në nëntor të vitit të kaluar çmimi për një ampulë Remdesivir, ilaç që përdoret për të trajtuar pacientët e infektuar me COVID - 19, ka qenë ...

Në institucionet publike shëndetëosre ka mungesë të insulinës

Ka rreth dy muaj që në institucionet publike shëndetësore mungon insulina. Pacientët thonë se po i blejnë vetë këto ilaçe, ndonëse të njëjtat ...