Postet nga: Maqedoni

Kufomat e aksidentit me autobus në Bullgari javën e ardhshme arrijnë në Shkup

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka bërë të ditur se trupat e viktimave të cilët humbën jetën në aksidentin me autobus ...

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që ...

13 viktima dhe 601 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

13 qytetar kanë vdekur me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, kanë njoftuar autoritetet. Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 4 ...

Opozita arrin marrëveshjen për shumicën e re parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Drejtuesi opozitar maqedonas, Hristijan Mickovski, deklaroi se është arritur marrëveshja për një shumicë të re parlamentare.

7 viktima dhe 606 të infektuar nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Shtatë persona kanë vdekur me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 3,257 testime të realizuara, 606 persona kanë rezultuar ...

9 viktima dhe 417 të infektuar me COVID-19, në Maqedoninë e Veriut

Nga Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.964 testime të realizuara 417 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

COVID-19 Rezultatet

4 të vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut si pasojë e infektimit nga COVID-19 e kanë humbur jetën 4 pacientë.

Maqedonia e Veriut regjistron edhe 18 viktima nga koronavirusi

Maqedonia e Veriut regjistroi të hënën 18 viktima nga koronavirusi dhe 111 raste të reja të të infektuarve.