Postet nga: Maqedoni

Coronavirus në Maqedoni: Përgjimet zbardhin ndikime rreth planeve qeveritare

Qeveria e RMV-së njoftoi se lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ushtron presion ndaj institucioneve, kështu që aktivitetet për kthimin e shtetasve tanë në vend dhe akomodim e tyre ...

Maqedoni e Veriut, infektohen me coronavirus dy mjekë e dy infermiere

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se numri i të prekurve me coronavirus në vend ka arritur në 31.

Maqedonia mbetet pa fuqi punëtore

Largimi i të rinjve nga vendi dhe tarifat e larta doganore janë dy problemet më të mëdha që i theksoi kryetari i Këshillit të investitorëve të huaj, ...

Të hënën nis ‘Java e filmit maqedonas’ në Prishtinë

Organizuar nga “Kosovafilmi” në bashkëpunim me Kinotekën e Maqedonisë, të hënë më 2 dhjetor 2019, nis  “Javës e filmit maqedonas” në Prishtinë.

Maqedoni, jep dorëheqje ministri i Kulturës

Ministri i Kulturës Asaf Ademi dha dorëheqje nga posti i ministrit të kulturës.

Lëvizja Vetëvendosje: Aksidenti afër Shkupit, lajm tronditës

Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur lajm tronditës aksidentin që ka ndodhur në autostradën Shkup - Tetovë, ku kanë mbetur të vdekur 13 persona.

Haradinaj i tronditur nga aksidenti me 13 të vdekur në rrugën Shkup-Tetovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i tronditur nga aksidenti ku kanë mbetur 13 të vdekur në rrugën Shkup - Tetovë.

Shkon në 13-të numri i të vdekurve nga autobusi i rrokullisur në rrugën Shkup-Tetovë

Shkon në 13-të numri i të vdekurve nga autobusi i rrokullisur në rrugën Shkup - Tetovë.