Postet nga: Derivatet

Paralajmërohet ulje e lehtë e çmimit të naftës në Kosovë

Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, ka paralajmëruar në emisionin “KallxoPërnime” se nga java e ardhshme do të ketë ulje të ç...

Çmimi i naftës pritet të ngritet nga muaji maj edhe në Kosovë

Që nga fillimi i muajit maj paralajmërohet të ketë rritje të çmimit të derivateve edhe në Kosovë, për shkak të reduktimit të prodhimit të derivateve pasi që si ...

‘Shell’ hap 60 pika në Kosovë

Kompania më e madhe globale e derivateve Shell, sot ka mbajtur ceremoninë festive me rastin e kompletimit të 60 pikave të këtij brendi në Kosovë për vetëm tetë ...

Agim Bahtiri dakordohet me 'HIB Petrol' për naftë më të lirë për bujqit

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri dhe drejtori i Drejtorisë për Bujqësi, Ekrem Sadiku kanë mbajtur një takim informues me fermerët e komunës.

Çmime të Reja të Derivateve të Naftës

Pas rritjes së vazhdueshme të çmimeve të karburantëve, me çka dizeli e kaloi çmimin mbi 60 denarë për litër dhe dy vendimeve të fundit për uljen e ç...

Gjykimi për Kontrabandë me Naftë nga Serbia

Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ishte paraparë të mbahej seanca e shqyrtimit gjyqësor kundër të akuzuarve për krim të organizuar dhe vepra të tjera penale.

‘Kontributi’ i Derivateve të Pakontrolluara në Ndotjen e Ajrit

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’ ka bërë përmbledhjen e diskutimeve lidhur me ndotjen e ajrit në debate për më shumë se 10 vjet.

Vidhen 83 Bidonë me Derivate, Arrestohen Tre Persona

Në raportin 24 orësh të policisë raportohet për tre të arrestuar në Kaçanik, pasi që gjatë kontrollit të policisë në automjetin e tyre janë gjetur dhe konfiskuar 83 bidonë ...