Postet nga: mallrat serbe

Që nga 1 prilli në Kosovë kanë hyrë 14 milionë euro mallra serbe e boshnjake

12 milionë euro është vlera e importit që ka hyrë nga Serbia në Kosovë që nga 1 prilli, kur Qeveria hoqi tarifën 100 përqind për produktet ndaj Serbisë dhe Bosnjë ...

Hyn kamioni i parë me mallra të Serbisë pas heqjes së tarifës për lëndën e parë

Disa orë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të hequr tarifën prej 100% për lëndën e parë për produktet nga Serbia dhe Bosnja ...

GAP: Sektori i prodhimit pati rritje më të vogël pas vendosjes së tarifës

Instituti GAP sot ka publikuar gjetjet e një hulumtimi të zhvilluar para masave të ndërmarra nga Qeveria e Kosovës për parandalimin e përhapjes së coronavirusit.

Pompeo kërkon heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka thënë se pret që Kosova të heqë tarifën ndaj mallrave serbe dhe të shfrytëzojë momentumin e e krijuar pas në...

Pompeo i shkruan Kurtit, taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë konsiderohen prioritete

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që prioritete të liderit të ri të jenë ...

Taksa nuk i pakëson mallrat e Serbisë në Kosovë

Ka tre muaj që kur Kosova vendosi taksë doganore 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina. Nga ajo kohë, importi nga këto vende ka ...

Ministri i Serbisë: Mallrat serbe arrijnë në Kosovë përmes rrugëve alternative

Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikimit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar të mërkurën se mallrat nga Serbia mund të hasen në gjithë Kosovën dhe ...

Thaçi: Nëse nuk pezullohet taksa ndaj Serbisë nuk do të ketë liberalizim të vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se nuk ka pasur përplasje mes tij dhe kryeministrit Haradinaj në lidhje me taksën ndaj Serbisë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!