Postet nga: Lëvizja Besa

Partitë shqiptare diktojnë formimin e qeverisë së re në Maqedoni të Veriut

Rezultati i ngushtë mes partive politike në zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut, do t’i vështirësojë negociatat për formimin e shumicës së re në Kuvendin e Maqedonisë ...

LSDM e BDI janë “pro” zgjedhjeve më 5 korrik, VMRO-DPMNE e quan “çmenduri”

Edhe përkundër asaj që këto 3 ditë numri i të infektuarve me COVID-19 është rritur në Maqedoninë e Veriut, kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, vazhdon me idenë që ...

Gashi paralajmëron hyrjen në Qeverinë Zaev

Afrim Gashi, kryetar i Lëvizjes Besa – krahu i Shkupit mbrëmë ka qenë në takime me anëtarë dhe simpatizantë në Kërçovë, ku ka paralajëmruar se ...

Afrim Gashi, Kryetari i Ri i 'Lëvizjes Besa'

Nga gjithsej 542 delegatë të pranishëm, tetë ishin të përmbajtur dhe vetëm 12 kundër që Afrim Gashi të bëhet kryetar i ri i 'Lëvizjes Besa'.

Kush e 'Prishi' Besën

Përplasjet politike në partinë opozitare shqiptare, Lëvizja Besa që çuan në ndarjen e saj në dy blloqe, vlerësohen se nuk janë vetëm rrjedhojë e rezultatit të ...

Lufta Kundër Korrupsionit S’duhet të Jetë Selektive

Lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, duke komentuar arrestimin e dhjetëra personave, të cilët ishin pjesë e ngjarjeve të dhunshme të 27 prillit, si përballjen me drejtë...

Bilall Kasami: Lëvizja ‘Besa’ Nuk Financohet Nga Turqit

Bilall Kasami: Lëvizja 'Besa' Nuk Financohet Nga Turqit

Kryetari i Lëvizjes Besa në Maqedoni, Bilall Kasami, ka hedhur poshtë dyshimet e ngritura se subjekti i tij politik po mbështetet financiarisht nga fondet turke.