Postet nga: Lëndim i Rëndë

Policia jep detaje për vdekjen e burrit nga Shtërpca pas lëndimeve që mori si pasojë e rrahjes

Një burrë 49 vjeçar me inicialet J. K. nga Shtërpca të martën ka vdekur në spitalin e Nishit në Serbi si pasojë e lëndimit të rëndë ...

Dyshohet se 16-vjeçarin e rrahën tre persona dhe më pas e lanë në hyrje të qytetit të Pejës

Një i mitur është rrahur dje në Pejë nga tre persona të dyshuar të cilët deri më tani kanë qenë në kërkim të Policisë së Kosovës, pë...

Prizren, një i lënduar rëndë në punë

Policia e Kosovës ka raportuar për një lëndim të rëndë trupor në Prizren.

Vrasja për motive pronësore, Prokuroria: Të akuzuarit e mbytën viktimën me drunj dhe shufra metalike

Besmir Ismajli, Samet Ismajli, Fisnik Ismajli, Ismet Ismajli, Izri Ismajli dhe Ermond Ismajli (i akuzuar për lëndim të rënd trupor), të akuzuar në rastin e vrasjes së ...

Rrahja me tërfurq, dështon seanca për shkak të mungesës së ekspertit mjekoligjor

 

Aktakuza: Të akuzuarit u rrahën me lopatë e tërfurk

Në Gjykatën e Gjilanit sot është mbajtur seancë gjyqësore në rastin e Sinan Hasanit, Ilir Hasanit dhe Sami Salihut, të cilët gjatë rrahjes ndërmjet tyre kishin ...

Prizren: Vëllezërit rrihen për çorape

Të dyshuarit me iniciale Z. B. nga Prizreni, i është caktuar masa e paraburgimit për 1 muaj, pasi që i njëjti po dyshohet për dy vepra penale, lë...