Postet nga: LDK

Mustafa: Do u Japim Shans Njerëzve të Rinj

Në Istog në 27 vjetorin e themelimit të LDK-së, kryetari i kësaj partie dhe kryeministri në detyrë Isa Mustafa tha se do u jepet shansi njerëzve të rinj, kur ...

LDK Akuzon PDK-në për Pabesi

Për zhvillimet e sotme – rrëzimin e Qeverisë dhe shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, LDK vlerëson se janë veprime që janë udhëhequr me hipokrizi dhe ...

LDK Kërkon Nga PDK ta Respektojë Marrëveshjen e Koalicionit

Pas një takimi që Grupi Parlamentar i LDK-së pati në Kuvend me kryeministrin Isa Mustafa, shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri tha se LDK nuk i pranon arsyetimet ...

Dita e Takimeve të Mbyllura në Kuvend e Jashtë Tij

Dita e Takimeve të Mbyllura në Kuvend e Jashtë Tij

Mbledhja e qeverisë e paralajmëruar për orën 10:00, mblodhi vetëm ministrat e partisë së Kryeministrit, e ky i fundit në këtë kohë ishte në takim me ...

Abrashi Beson për Dështim të Mocionit dhe Kalim të Demarkacionit

Arban Abrashi foli për gazetarë pas takimit të kryesiës dhe ministrave të LDK-së në selinë e kësaj partie.

Isa Mustafa në Seli të Partisë

Isa Mustafa pas takimit që pati me Kadri Veselin e Greg Delawie në ndërtesën e Kuvendit, ka hyrë në një takim tjetër në selinë e LDK-së.

Fjalët e Kundërta të Partnerëve PDK-LDK

Fjalët e Kundërta të Partnerëve PDK-LDK

Dorëzimi i mocionit të votëbesimit të qeverisë nga partitë opozitare u bë shkas që kryetari i PDK-së Kadri Veseli para se të mbledhë Kryesinë e Kuvendit të thë...

PDK e Shkel Marrëveshjen e Koalicionit me LDK-në

Partitë opozitare sot dorëzuan në Kuvend mocionin e votëbesimit të qeverisë, ndërsa shpresojnë që qeveria aktuale të bjerë.