Postet nga: kundervajtje

Shoferi dyshohet se goditi shtyllën dhe ia dëmtoi dyert e oborrit një qytetari në Vushtrri

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës është raportuar se një i dyshuar derisa ishte duke e drejtuar veturën, nga pakujdesia e ka goditur një shtyllë në ...

Policia e Ferizajt shqipton mbi 6 mijë gjoba në trafik për një muaj

Policia e Kosovës në Ferizaj ka shqiptuar 6 mijë e 313 gjoba për kundërvajtje gjatë muajit maj dhe ka hequr 98 patentë për shoferët që kanë shkaktuar kundë...

Policia në Pejë sekuestron 17 motoçikleta  

Drejtoria Rajonale e Policisё nё Pejё ka sekuestruar shtatëmbëdhjetë motoçikleta tё llojeve tё ndryshme për shkak të kundërvajtjes.

Përmes dronit policia identifikon kundërvajtjen e tejkalimit në vijë të plotë

Njjë 25 vjeçare është dënuar me 200 euro gjobë dhe dy pikë negative nga Policia Rajonale e Ferizajt për shkak se e njëjta u has duke vepruar në ...

Vozisnin pa patentë dhe lejuan pasagjerët të dilnin në dritare të veturave, gjobiten disa persona në Shtime

Polica ka bërë të ditur më 17.05.2024 se ka gjobitur disa persona të cilët gjatë vozitjes kanë lejuar që pasagjerët të dalin me gjysmën e trupit jashtë ...

Zbatimi i Ligjit të ri për trafikun në muajin e parë, Policia shqiptoi mbi 36 mijë gjoba

36 mijë e 427 gjoba janë shqiptuar nga Policia e Kosovës për shoferët të cilët kanë bërë kundërvajtjet në trafik, në muajin e parë të zbatimit ...

Shkeljet në trafik në një javë, Policia e Ferizajt ua heq patentë-shoferët 14 vozitësve

1 mijë e 440 gjoba në trafik u shqiptuan nga Policia Rajonale e Ferizajt gjatë javës që shkoi (06-12.05.2024).

Shqiprim Arifi dhe “Alternativa për Ndryshim” dënohen për vendosjen e flamurit kombëtar në Bujanoc

55 mijë dinarë është dënimi që ka pranuar partia “Alternativa për Ndryshim” për vendosjen e flamurit shqiptar në selinë e saj në Bujanoc. Nga kjo gjobë, 5 mijë dinarë ...