Postet nga: Kryesia e Kuvendit

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet nesër në ora 11:00 për të caktuar seancat e radhës.

Të enjten seanca e Kuvendit, PDK kërkon të hiqet obligimi për deklarim të pasurisë për mjekët e profesorët

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës tha se të enjten e radhës do të mbahet seanca e Kuvendit.

LVV nuk ndryshon qëndrim, nuk mbështesin tërheqjen e mjeteve nga TRUSTI

Brenda pak ditëve, deputetët e Kuvendit do të Kosovës do të mblidhen 3 here për të mbajtur 3 seancat e caktuara sot nga Kryesia e Kuvendit.

Projektligji për Trustin shqyrtohet të hënën në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet të hënën në ora 11:00 për të caktuar seancat e radhës.

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, tjetër tentativë për shqyrtimin e Projektligjit për Trustin

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet të hënën në ora 10:00 për të caktuar seancën e radhës.

Shtyhet caktimi i seancës së Kuvendit dhe diskutimi për tërheqjen nga Trusti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka dështuar të vendosë për seancën e radhës parlamentare për shkak të mungesës së kuorumit.

Deputeti i LVV-së: Nuk kemi ndryshuar mendim sa i përket tërheqjes së parave të Trustit

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka thënë se nuk kanë ndryshuar mendim sa i përket tërheqjes së parave të Trustit pensional.

Abelard Tahiri: Shpresojmë që LVV të përkrah tërheqjen e parave të Trustit

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit ka bërë të ditur se në mungesë të kuorumit, sot nuk u vendos seanca e ...