Postet nga: krushë e vogël

Telefonata mes seancës: Prokurorja siguron dëshminë e gazetarit anglez për krimet në Krushë të Vogël

Një telefonatë që prokurorja Drita Hajdari e ka pranuar gjatë seancës gjyqësore, ka zgjidhur “ngërçin” në të cilin kishte mbetur gjykimi për krimet e luftë...

Dosja e Prokuroria: Sa para fituan nga fajdet vëllezërit nga Prizreni?

Mbi 14 mijë euro dyshohet të jetë shuma që një burrë nga Prizreni kishte paguar si kamatë për borxhin prej 37 mijë eurosh.

Aksident mes pesë veturash në Krushë të Vogël

Një aksident ka ndodhur në fshatin Krushë e Vogël të komunës së Prizrenit në mes të pesë veturave.

Gjykimi për krime lufte në Krushë të Vogël mbetet pezull në pritje të dëshmisë nga gazetari britanik

Kanë kaluar 7 muaj që nga prilli i vitit  2019, që kur Gjykata e Prizrenit nëpërmjet  Ministrisë së Drejtësisë është duke tentuar të sigurojë kushte për të dë...

Gjykimi për masakrën në Krushë të Vogël, Ministria e Drejtësisë nuk i përgjigjet Gjykatës

Darko Tasiq, i cili deri në vitin 1999 kishte jetuar në Krushë të Vogël bashkë me familjen e tij, tash po akuzohet nga Prokuroria Speciale e Kosovës, për ...

Masakra në Krushë të Vogël, Hungaria ua dorëzoi serbin e dyshuar organeve të Kosovës

I dyshuari kryesor për masakrën në Krushë të Vogël dorëzohet nga Hungaria në duart e autoriteteve kosovare. I dyshuari me inicialet M. P. është ekstraduar nga ...

Masakrat në Krushë të Vogël, dëshmitë e të mbijetuarëve se kush e dogji kamionin me të gjallë e të vdekur!

Nesër vazhdojnë rrëfimet e dëshmitarëve, për krimet e luftës në Krushë të Vogël.

Gjykimi për krimet e luftës në Krushë të Vogël ndaj Darko Tasiq vazhdon sot

Në gjykimin e të akuzuarit për krime lufte të kryera në Krushë të Vogël të Prizrenit, sot dhe nesër trupi gjykues i përbërë nga Artan ...