Postet nga: Kroaci

Tërmetet në Zagreb shkaktojnë dëme dhe të lënduar (VIDEO)

Dy tërmete të forta dhe një tjetër i një intensiteti më të ulët kanë dridhur sot në mëngjes kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin.

Tërmet i fuqishëm në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë sot rreth orës 6:24 në Zagreb të Kroacisë.

Rrëfimi i pacientit të shëruar nga Coronavirusi: Pak i vlerësojmë të mirat që i kemi

Kroacia njoftoi të enjten për shërimin e një pacienti nga coronavirusi. I riu që ishte diagnostikuar me coronavirus më 26 shkurt, është lëshuar nga Klinika e Sëmundjeve ...

Shërohet pacienti me coronavirus në Kroaci

Kroacia njoftoi të enjten për shërimin e një pacienti nga coronavirusi.

Ministri kroat: Tre të parët e prekur nga coronavirusi mund të shkojnë shpejt në shtëpi

Në Kroaci nuk ka raste të reja me coronavirus, tha ministri kroat i Shëndetësisë, Veli Berosh.

Në Kroaci konfirmohet rasti i 12-të me coronavirus

Klinika për sëmundje infektive "Dr. Fran Mihaljeviç" në Zagreb, të shtunën konfirmoi edhe një rast tjetër me coronavirus, duke e çuar kështu në 12 numrin e ...

Shfaqet rasti i parë me Koronavirus në Kroaci

Në Kroaci është shfaqur rasti i parë me Koronavirus, raporton RTL.hr.

Merr detyrën presidenti i ri i Kroacisë

Presidenti i ri i Kroacisë, Zoran Millanoviq, mori të martën detyrën nga paraardhësja e tij, Kolinda Grabar Kitaroviq.