Postet nga: Kroaci

Ishulli kroat del nga karantina

Masat e karantinës në ishullin kroat të Murter, që kanë qenë në fuqi që nga 25 mars, u hoqën të shtunën, sipas autoriteteve lokale të mbrojtjes civile.

Kroacia shënon numrin më të ulët të rasteve të reja me COVID-19

23 raste të reja me COVID-19 u konfirmuan të premten në Kroaci, duke e çuar numrin e përgjithshëm të infeksioneve në 1 mijë e 814.

Kroaci: Gruaja i paguan fatuarat në Postë dhe u njoftoi të pranishmit se është e prekur nga Coronavirus

Një zyre e Postës në Zagreb, është mbyllur pasi një grua e cila ka rezultuar pozitiv me Coronavirus dhe e cila duhej të ishte në vet izolim kishte hyr ...

Kroacia rihap tregjet

Ministri kroat i Punëve të Brendshme dhe kreu i Autoriteteve Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Davor Bozhinoviq, sot ka nënshkruar një vendim që lejon hapjen e tregjeve.

Qyteti kroat vëzhgohet me dronë

Policia në Qarkun Osijek-Baranja në Kroaci tha të hënën se përmes vëzhgimit nga droni  kanë arritur të ndalojnë një aktivitet sportiv që po zhvillonin disa të ...

Kroacia merr mbi 20 tonë pajisje mjekësore nga Kina

Autoriteti për mbrojtje të qytetarëve në Kroaci raportoi se një avion nga Kina ka zbarkuar të dielën në Zagreb me 12.5 tonë pajisje mjekësore përfshirë maska ...

Fabrika e sheqerit në Kroaci do prodhojë alkool mjekësor

Pasi është rritur kërkesa për alkool mjekësor për dezinfektim si shkak i coronavirusit, një fabrikë në Zupanja, qytet në Kroacinë lindore, ka vendosur të rifillojë prodhimin ...

Gafa e zyrtarit të PDK-së, solidarizohet me Kroacinë, lutet për popullin francez

Një zyrtar i PDK-së është solidarizuar me Kroacinë, konkretisht me kryeqytetin e saj, Zagrebin, i cili sot në mëngjes u përball me tri tërmete që shkaktuan dë...