Postet nga: Kroaci

Vdes historiani kroat, Ivo Banac

Historiani, politikani dhe shkrimtari kroat, Ivo Banac, ka vdekur të hënën në moshën 74-vjeçare, raporton agjencia kroate e lajmeve HINA.

Kroaci, valë arrestimesh të zyrtarëve të lartë nën dyshimet për krim të organizuar dhe korrupsion

Që nga orët e mëngjesit në Kroaci ka pasur një aksion i zyrës kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (USKOK), duke arrestuar disa zyrtarë dhe ish ...

Kroacia qe tri ditë pa të infektuar me COVID-19

Kroacia nuk ka regjistruar asnjë të infektuar me koronavirusin e ri, gjatë 24 orëve të fundit.

Kroacia pa asnjë rast të ri në 24 orët e fundit

Në Kroaci gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë rast i ri me coronavirus, ka bërë të ditur Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile.

Kroacia cakton datën e zgjedhjeve parlamentare

Presidenti kroat, Zoran Millanoviq ka shpallur zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 5 korrik.

Kroacia shpërndan parlamentin, zgjedhjet në verë

Legjislatura e nëntë e Parlamentit të Kroacisë që nga pavarësia sot ka përfunduar punën e vet.

Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë jep dorëheqje pas rrëzimit të aeroplanit

Ministri i mbrojtjes së Kroacisë dha dorëheqje të enjten pasi një aeroplan trajnimi i Forcës Ajrore u rrëzua në jugperëndim të vendit, duke lënë të ...

Rrëzohet aeroplani ushtarak në Kroaci, dy të vdekur

Dy pjesëtarë të Forcave Ajrore kroate humbën jetën të enjten (7 maj) pas rrëzimit të një aeroplani trajnues ushtarak afër Zarës, njoftoi Ministria e Mbrojtjes ...