Postet nga: kreshnik radoniqi

Arsyetimi i Apelit për lirimin nga masa e paraburgimit të dyshuarve lidhur me rezervat shtetërore

Ridvan Muharremi, Irfan Lipovica dhe Hafiz Garan, të dyshuarit lidhur me keqpërdorimin e rezervave shtetërore janë liruar nga masa e paraburgimit. Të njëjtit gjendeshin në paraburgim që ...

Naser Kelmendi para Gjykatës së Apelit, Prokuroria kërkon dënim më të ashpër

Naser Kelmendi ka dalur sot para Gjykatës së Apelit në seancën e cila u mbajt lidhur me aktgjykimin dënues të majit të këtij viti për ...

KQZ certifikon 16 asamblistë për Kuvendin Komunal të Leposaviqit

Komisioni Qendror Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 16 kandidatë për Kuvendin Komunal të Leposaviqit pas zgjedhjeve të 23 prillit.

Osmani: Ndërhyrja e Serbisë për të penguar zgjedhjet në Kosovë kundër marrëveshjes së Brukselit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, një ditë pas zgjedhjeve në veri ka takuar kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi.

Radoniqi: Procesi i zgjedhjeve po shkon sipas planit

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) Kreshnik Radoniqi së bashku me dy anëtaret e KQZ-së Sami Kurteshin dhe Arianit Elshanin, kanë vizituar qendrën e votimit në ndë...

Radoniqi tregon pse drejtori i Zyrës për regjistrim në KQZ nuk kaloi vlerësimin e britanikëve

Kryesuesi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur për konkursin për drejtor të Zyrës për regjistrim, certifikim dhe kontrollin ...

Kryetari i KQZ-së tregon nëse Lista Serbe do të lejohet të marrë pjesë në zgjedhjet e prillit në komunat në veri

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, ka folur për organizmin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në katër komunat në veri të Kosovës, të cilat pritet ...

Radoniqi flet për sulmin e dhjetorit ndaj zyrtarëve të Komisionit Komunal Zgjedhor në Mitrovicë të Veriut

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, ka folur për sulmin ndaj zyrtarëve të KQZ-së në Mitrovicë të Veriut e Zubin Potok që kishte ndodhur në dhjetor ...