Postet nga: Jonathan Hargreaves

Përgaditjet për Samitin e Komunitetit Politik Europian, Osmani pret në takim ambasadorin Hargreaves

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Jonathan Hargreaves.

Osmani pret në takim ambasadorin britanik, flasin për zhvillimet e fundit politike në vend

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves.

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë me rastin e hapjes së 'Reporting House': Një 'draft i parë i historisë' shumë i nevojshëm për ngjarjet e 25 viteve më parë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreaves është shprehur i emocionuar me rastin e hapjes së ekspozitës ‘Reporting House’ në Prishtinë.

Ministri Vitia takoi ambasadorin e ri të Britanisë, e falënderon për mbështetjen për shëndetësinë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka takuar ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, më 30.05.2024.

Kurti e ambasadori britanik diskutojnë për rezultatin e mbledhjes së djeshme në KiE

 

Presidentja takohet me ambasadorët e SHBA, Gjermanisë dhe Mbretërisë së Bashkuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takime të ndara ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Jeffrey Hovenier, ambasadorin e Gjermanisë, Jorn Rohde si dhe ambasadorin e Mbretërisë ...

Prokuroria Speciale pranoi nga Ambasada britanike pajisje për video-incizimin

Prokuroria Speciale ka pranuar donacion nga Ambasada e Britanisë në Prishtinë pajisje për video-incizimin e intervistimit të të pandehurve.

Kurti flet me ambasadorin britanik për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim ambasadorin e Mbretësisë së Bashkuar, Jonathan Hargreaves, me të cilin, mes tjerash ka biseduar lidhur me anëtarësimin e Kosovës ...