Postet nga: krenare sogojeva-dermaku

Ku u përdorën kamerat në mënyrë të kundërligjshme?

Krenare Sogojeva Dërmaku, komisionere e Agjencisë për Informim dhe Privatësi (AIP), në emisionin “Kallxo Përnime” ka treguar për shkeljet që janë gjetur nga Agjencia lidhur ...

Rreziku nga kamerat e sigurisë - LIVE

Sonte në “Kallxo Përnime” po transmetohet debati mbi rrezikun që paraqesin kamerat e sigurisë.

Konjufca premton përkrahje për Agjencinë për Informim dhe Privatësi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim komisioneren e Agjencisë për Informim dhe Privatësi, Krenare Sogojeva - Dërmaku.

Cila është pasuria e komisioneres së Agjencisë për Informim dhe Privatësi?

Krenare Sogojeva Dërmuaku, që është zgjedhur komisionere e Agjencisë për Informim dhe Privatësi, ka folur në lidhje me pasurinë e saj.

Çka thotë Krenare Sogojeva-Dërmaku për konkursin e tejzgjatur për komisioner të Agjencisë për Informim dhe Privatësi

Krenare Sogojeva-Dërmaku, e cila është zgjedhur së fundmi komisionere e Agjencisë për Informim dhe Privatësi, në emisionin "Kallxo Pernime" ka rrëfyer për përvojën ...

A ka lidhje me Vetëvendosjen komisionerja e posazgjedhur e Agjencisë për Informim dhe Privatësi?

Komisionerja e posazgjedhur e Agjencisë për Informim dhe Privatësi, Krenare Sogojeva-Dërmaku, ka folur në lidhje me ‘lidhjet’ e saj politike.

Intervistë me Krenare Sogojeva-Dërmakun - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet intervista me Krenare Sogojeva - Dërmakun, komisioneren e sapozgjedhur të Agjencisë për Informim dhe Privatësi.

Kuvendi zgjodhi dy gra në krye të dy institucioneve të rëndësishme

Dy gra të Kosovës janë zgjedhur sot në pozita udhëheqëse të dy institucioneve të rëndësishme të vendit.