Postet nga: kosova

IPKO Paralajmëron Telashe Gjatë Kalimit në Kodin +383

Kompania e telekomunikacionit 'IPKO' ka lajmëruar përdoruesit e shërbimit telefonik të saj se që nga orët e mbrëmjes së sotme deri në orët e ...

Thaçi: BE do të Jetë i Plotë Vetëm kur Ballkani Perëndimor të Jetë Pjesë e Tij

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur  sot në takim Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Boyko Borissov, me të cilin ka biseduar pë...

Serbia Thotë se Kosovarët e Kërkuar janë Kthyer në Listat e INTERPOL-it

Qeveria e Kosovës nuk ka ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin e emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listë...

Haradinaj me Britaninë në Rastin e Helmimit të Skripal-it

Kryeministri Ramush Haradinaj reagoi pas gjetjeve të fundit në lidhje me helmimin e ish-agjentit rus Sergei Skripal në Britani.

Kosova me Rritje Ekonomike të Paqëndrueshme

Pavarësisht se Kosova në raportin e fundit të Bankës Botërore ka një parashikim pozitiv të rritjes ekonomike, ekspertët e çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të ...

Vend i varfër, por me Shumë Ditë Pushimi

Nëse një festë zyrtare në Kosovë i bie ditën e shtunë ose të diel, pushimi bartet të hënën.

Pritje të Vogla nga Raporti i Progresit

Raporti i Progresit i Komisionit Europian, i cili do të publikohet në javën e dytë të muajit prill, sipas njohësve të integrimeve evropiane dhe deputetëve të Kuvendit ...

Ministri Turk Tregon Çfarë Pret nga Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu, ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve të Kosovës, duke thënë se shteti turk nuk po përzihet ...