Postet nga: Kombetarja e Kosoves ne Futboll

Deklarohet Kurti pas barazimit të Kosovës me Zvicrën: Faleminderit djemëve tanë për emocionet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka falenderuar djemtë e Kombëtares së Kosovës në futboll, për emocionet e dhëna gjatë kualifikimeve për Evropianin 2024.

Kosova publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet kualifikuese të nëntorit

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e nëntorit për kualifikim në Euro 2024.

Një ditë pasi u pensionua nga futbolli, Samir Ujkani merr pozitë të rëndësishme në FFK

Samir Ujkani është emëruar zëvendësdrejtor i Kombëtares së Kosovës në futboll.

Renditja e re e FIFA-s, Kosova në vendin e 105 në botë, Shqipëria e 59-ta

Institucioni më i lartë i futbollit në botë – FIFA, ka publikuar renditjen e re të kombëtarëve në futboll.

Këta janë 27 futbollsitët e Kosovës për ndeshjet kundër Zvicrës dhe Rumanisë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Primozh Gliha e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e muajit shtator ...

Kampioni i Evropës dikur që la shije të hidhur në Kosovë

Pak më shumë se një vjet zgjati aventura e ish kampionit të Evropës me Francën në 1984, Alain Giresse në krye të Kombëtares së Kosovës në futboll.

Alain Giresse publikon listën për ndeshjet e Kosovës në qershor

Përzgjedhësi i Kombëtare së Kosovës në futboll, Alain Giresse ka publikuar listën e futbollistëve që do të luajnë në ndeshjet e qershorit kundër ...

Lojtarët kosovarë që u shpallën kampionë nëpër top ligat evropiane

Në sezonin futbollisitik që sapo ka përfunduar nëpër top ligat evropiane, suksesi i futbollistëve kosovarë nuk ka munguar.