Postet nga: Kombetarja e Kosoves ne Futboll

Kosova me mungesa në ndeshjen kundër Irlandës së Veriut

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka mbajtur seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së tretë në kuadër të Ligës së Kombeve kundër ...

Këta janë kundërshtarët e Kosovës në futboll gjatë muajit qershor

Kombëtarja e Kosovës në futboll gjatë muajit qershor do t’i zhvillojë 4 ndeshje, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Sonte Zvicra-Kosova, ja çfarë thonë nga dy kampet

Sot në ora 18:00, Kosova dhe Zvicra do të ndeshen për herë të parë, në një ndeshje miqësore.

Tifozët ‘Dardanë’ me mesazh për futbollistët e Kosovës: Mos tregoni respekt të veçantë

Tifozët e kombëtares së Kosovës, Dardanët kanë dalë me një mesazh para ndeshjes së nesërme kundër Zvicrës.

VIDEO - Futbollistët e Kosovës priten me këngë në aeroportin e Zvicrës

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës janë pritur në mënyrë madhështore në momentin kur kanë aterruar në aeroportin e Zvicrës për ndeshjen e nesë...

VIDEO – Futbollistët e Kosovës nisen për në Zvicër

Kombëtarja e Kosovës nesër duke filluar nga ora 18:00 në Cyrih do të përballet kundër Zvicrës në ndeshjen e dytë miqësore për kë...

Shaqiri: Nuk festoj nëse shënoj ndaj Kosovës

Xherdan Shaqiri pritet të jetë titullar për Kombëtaren e Zvicrës në ndeshjen e nesërme që Zvicra do ta zhvillojë kundër Kosovës në ndeshjen e ...

Mediumi kroat dhe boshnjak lavdërojnë Kosovën pas fitores së thellë kundër Burkina Fasos

Kosova ka nisur fuqishëm vitin 2022. Dardanët arritën që të fitonin me rezultat 5:0 në ditën e djeshme përball Burkina Fasos, që gjendet në pozitën e 56...